Biorąc pod uwagę coraz większe wymogi otoczenia, przyrost konkurencji oraz ciągłe podążanie za zmianami i rozwojem istotne stało się utrzymanie zaangażowania ludzi, tworzących daną organizację.
Badanie potencjału zawodowego z jednej strony umożliwia poznanie zdolności, umiejętności i predyspozycji pracowników, którzy zapewniają efektywną realizację zadań, z drugiej dostarcza informacji i obiektywnego przeglądu opinii na temat zadowolenia z pracy i oczekiwań pracowników wobec pracodawcy. Dzięki temu możliwe jest zrozumienie zachowań poszczególnych członków organizacji. Wiedza ta jest bezcenna w kontekście zmieniających się warunków na rynku, które pociągają za sobą konieczność dostosowywania się firmy do nowych trendów. Dotyczy to szczególnie sytuacji podejmowania decyzji w zakresie optymalnego wykorzystania potencjału pracowników różnych szczebli.
Otrzymane w wyniku badania wnioski przyczynią się przede wszystkim do:
Praca tymczasowa odgrywa coraz większą rolę w kształtowaniu polityki personalnej wielu firm. Polityka personalna dużych firm i instytucji zmienia się. Główną przyczyną tych zmian jest osiąganie coraz większej elastyczności i rentowności firm jak również obniżenie własnych kosztów. Aby firmy i instytucje mogły to osiągnąć i z koncentrować się na istocie swojej działalności, korzystają z usługi pracy tymczasowej.
Zalety pracy tymczasowej: